Parasız Kalan Amerika, Olimpiyatlara Halktan Para Toplayarak mı Katılabildi?

Aşağıdaki linkten, Amerika Satranç Federasyonu’nun Olimpiyat Takımlarını desteklemek için başlattığı kampanyaya ulaşabilirsiniz. Kampanyada 25 dolardan, 2500 dolara kadar bağış yapmak mümkün. Yazının başlangıç bölümünde şöyle yazıyor:

BE A PART OF HISTORY – SUPPORT US CHESS IN THE 2016 OLYMPIAD

Our strongest team in history will be representing the United States in the next World Chess Olympiad in Baku, Azerbaijan in 2016 and you can help them get there! Your donation will help fund training and expenses”

Çevirisi:

”TARİHE ORTAK OLUN – 2016 OLİMPİYATLARINDA AMERİKAN SATRANCINI DESTEKLEYİN”

Tarihteki en güçlü takımımız Bakü, Azerbaycan’da düzenlenen Dünya Satranç Olimpiyatları 2016’ya katılıyor ve siz takımımızın orada olmasına yardımcı olabilirsiniz! Bağışlarınız antrenman ve harcamaları finanse etmekte kullanılacaktır.”

İlk başta bunu bir Şahtung haberi yapmayı düşünmüştüm, ancak sonrasında bizim neden bu tip kampanyalar düzenlemediğimizi sorguladım. Büyükustalık yolunda giden bir satranççıyı desteklemek ya da satranç seviyesinin ilerlemesi için geliştirilen projelerde bu şekilde kaynak oluşturulabilir. Elbette kötüye kullanımı çok dikkatli kontrol edilmeli. Türkiye’de artık büyük projeler ortaya koyma zamanı. Norveç’ten dünya şampiyonu çıkıyorsa Türkiye’den de çıkabilir. Bunun finansmanı için pek çok kişinin dayanışmaya hazır olduğuna inanıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumnlarınızı gerçek isminizle yazmanızı rica ederiz. Takma isimle yazılan yorumları üzülerek reddediyoruz.